Bruker S8 Tiger

S8 Tiger

Dalga Boyu Dağılımlı XRF Sistemi (WDXRF)

S8 Tiger, çimento, maden, rafineri, demir-çelik gibi birçok sektörde elementel analiz cihazı olarak kullanılan yeni nesil WDXRF sistemidir.

S8 TIGER, yenilikçi X-ışını optik düzenekleri sayesinde en hassas seviyede analizlere imkan tanımaktadır.

Yüksek intensiteli X-ışın tüpü, numunedeki elementleri daha iyi uyarırken yeni analiz kristalleri ise tespit limitleri, hassasiyet ve çözünürlüğü ciddi bir şekilde geliştirmektedir.

S8 Tiger’da, güvenliği ve kullanım kolaylığını üstün analitik performans ile birleştiren TouchControl™ ve SampleCare™ özellikleri mevcuttur. TouchControl™ dokunmatik ekran sayesinde kullanım o kadar kolaylaşmaktadır ki operatöre minimum düzeyde eğitim vermek yeterli olmaktadır. SampleCare™ özelliği sayesinde sistem numune tiplerini otomatik olarak algılamaktadır. Ayrıca analiz esnasında oluşabilecek her türlü kontaminasyonların önüne geçilmesini sağlar.

S8 TIGER, çok çeşitli örnek türlerinde Berilyum'dan Uranium'a kadar tüm elementleri analizini yapmaktadır.

QUANT-EXPRESS standartsız analiz paketi ile SPECTRAplus yazılımının birlikte kullanımı içeriği bilinmeyen numunelerin ultra hızlı analizini sağlamaktadır.

S8 Tiger’da Bruker’in sentetik standart setleri kullanılabilmektedir. Bu settler; Jeolojik Majör oksitler, iz elementleri, çimento, polimer, metal ve petrol paketlerinden oluşmaktadır.


Daha fazla bilgi için: PDF

NanoSpek / whatsapp