Bruker M1 MISTRAL

M1 MISTRAL


Genel Bakış:
M1 Mistral katı numunelerin ve kapalamaların analizi için dizayn edilmiş kompakt, masaüstü bir mikro XRF cihazıdır.

Hızlı ve düşük maliyetli işletme için tasarlanan M1 mistral numunelerin elemental kompozisyonu hakkında hassas bilgiler sunar.
Cihaz, yüksek uzaysal çözünürlüğü ve 100 mikronun altındaki ışın çapı ile en karmaşık mücevher parçaları gibi rastgele şekilli örneklerin analizini tahribatsız ve bir hazırlık gerektirmeden yapabilir. Çapraz imleç özellikli mikroskop ile tam olarak analiz edilecek noktanın belirlenmesi kolaylaşır ve motorize Z ekseni odaklamaya izin verir. Opsiyonel olarak sunulan motorize X-Y-Z eksenleri ise konfor sağlar.
M1 Mistral ölçüm noktasının mükemmel şekilde uyarılmasını sağlayan yüksek parlaklıkta bir mikro odak X ışın tüpü ile donatılmıştır.
Güçlü ancak kullanımı kolay XSpect yazılım paketi ile cihaz katı numune yada karmaşık çok katmanlı yapıları doğru şekilde analiz eder.

Teknik Detaylar:
Rastgele şekilli numunelerin tahribatsız analizi;
M1 Mistral katı ve kaplama örneklerin analizi için küçük noktasal X-Işını kullanan bir mikro X ışın floresans spektrometresidir (Micro-XRF). Hava ortamında titanyumdan uranyuma kadar tüm elementler analiz edilebilir. Metaller, alaşımlar ve çok katmanlı metalik sistemler olmak üzere çok çeşitli kategorilerde örneklerin analizi için uygundur.
100 mm3 (100mm X 100mm X 100mm) buyutuna kadar olan tüm örnekler analiz edilebilir. Uyarma ve floresans radyasyon tespiti numuneye dokunmaksızın tespiti yukarıdan gerçekleşir. Bu, bazı GMF ürünlerinin düz yüzeylerinden en girift şekilli takılara kadar farklı biçimlerde numunelerin ölçülmesini sağlar.

Yüksek çözünürlükte ölçüm;
M1 Mistral en küçük kolimatör kullanılsa dahi yüksek uyarma gücüne sahip radyasyon üretebilen bir mikro odaklı x-ışın tüpü ile donatılmıştır. Video mikroskop ve opsiyonel motorize X-Y-Z tabla kombinasyonunu kullanarak tam olarak hangi noktanın analiz edileceğini belirlemek çok kolay.

Dedektör;
M1 Mistral üstün hız ve enerji çözünürlüğü için geniş aktif alanlı bir silicon drift dedektör ile donatılmıştır. Algılama ve sinyal işleme sisteminin tasarımı, maksimum verimlilik ve hızlı analizi garanti eder.

Güçlü Yazılım;
XSpect / XData yazılım paketi, değerlendirme/raporlamdan spektrum edinimine kadar bir ölçüm yönetimi sağlar. Bu araçlar standart temelli veya standartsız temel parametreler yöntemlerini kullanarak katı veya kaplama örneklerinizin analizini destekler. Güvenilir sonuçlar elde edilebilir ve rutin ölçüm metodları yeniden kullanım için saklanabilir.

Kolay kullanım ve Maliyetsiz İşletme;
Her iki software ve M1 Mistral sadece sisteme giriş eğitimi almış personel tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. İki priz systemin çalışması için yeterlidir ayrıca hava soğutma yeterli olduğundan sarf gideri de yoktur.
NanoSpek / whatsapp