Bruker D8 Discover

D8 Discover


Malzeme Araştırmalarına Yönelik İleri Düzey X-Işını Difraktometre Sistemi

D8 Discover, DaVinci dizaynının getirmiş olduğu kolay kullanım sayesinde takılan tüm optik komponentleri gerçek zamanlı olarak algılayıp sadece tek bir tuşla analize başlamınıza olanak tanımaktadır. Her türlü numune analizinde 2 boyutlu ölçüme imkan sağlayan bir system olarak dizayn edilmiştir. Bu benzersiz özellikler kullanıcıya, reflektometri, yüksek çözünürlüklü kırınım, In-Plane Grazing incidence, SAXS, Stress ve Texture dahil X-ışını kırınımı uygulamaları ile ilgili tüm materyal araştırmaları arasında kolayca geçiş yapmasını sağlar.


2 Boyutlu VANTEC-500 Dedektör
2 Boyutlu dedektörde en önemli özellik dedektörün boyutudur. Büyük bir dedektör penceresi sadece artan veri toplama hızını sağlamakla kalmaz aynı zamanda 0-D, 1-D veya daha küçük 2-D dedektörlerle erişilemeyen bilgileri toplamanıza olanak sağlar. VÅNTEC-500 dedektörü, yaklaşık 80 ° (2 Θ ) kadar ve geniş bir Θ -aralığı kapsayan 140 Θ çapında geniş bir pencereye sahiptir.

Difraksiyon Geometrisinin Snap-Lock Yardımıyla Değişimi

Pre-aligned SNAP-LOCK X-ray optikleri, minimum kullanıcı müdahalesi ile kırınım geometrisinin otomatik ve el aleti kullanmadan değiştirilmesi de dahil olmak üzere gerçek 'tak-çalıştır' işlevselliği sağlayan bir donanımdır.NanoSpek / whatsapp